Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
  До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) звернулась громадянка з приводу отримання розрахунку заборгованості по сплаті аліментів. Виконавчий документ про стягнення аліментів знаходиться на виконанні у територіальному відділі державної виконавчої служби (інформація станом на 23.09.2020 р.)
 
  Відповідь. Згідно частини четвертої статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» (далі – Закон) виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця. Виконавець зобов’язаний повідомити про розрахунок заборгованості стягувачу і боржнику у разі:
1) надходження виконавчого документа на виконання від стягувача;
2) подання заяви стягувачем або боржником;
3) надіслання постанови на підприємство, в установу, організацію, до фізичної особи - підприємця, фізичної особи, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію чи інші доходи;
4) надіслання виконавчого документа за належністю до іншого органу державної виконавчої служби;
5) закінчення виконавчого провадження.
 
Окрім того, відповідно до пункту четвертого розділу XVI Інструкції з організації примусового виконання рішень виконавець зобов'язаний обчислювати розмір заборгованості зі сплати аліментів щомісяця (додаток 15) та у випадках, передбачених частиною четвертою статті 71 Закону, повідомляти про розрахунок заборгованості стягувача і боржника.
 
А отже, в даному випадку стягувачу необхідно звернутись до територіального відділу державної виконавчої служби, в якому на виконанні перебуває виконавчий документ про стягнення аліментів, із заявою про надання відповідного розрахунку заборгованості.