Правовий захист біженців та осіб, які потребують додаткового захисту


Чим регулюється питання правового захисту біженців та осіб, що потребують додаткового захисту?
 
Основні нормативно-правові документи, які визначають питання правового захисту біженців та осіб, які потребують додаткового захисту:
-         Конституція України  від 28.06.1996 № 254к/96-ВР;
-         Закон України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» від 08.07.2011 № 3671-VI;
-         Закон України «Про безоплатну правову допомогу» від 02.06.2011 № 3460-VI.
 
Конституції України. Стаття 26. Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
 
Закон України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту». Стаття 13. Особа, стосовно якої прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, має право, зокрема, набезоплатну правову допомогу в установленому порядку.
Закон України «Про безоплатну правову допомогу». Стаття 14 (частина 1 пункт 8) : особи,  на  яких  поширюється  дія  Закону  України  "Про
біженців  та  осіб,  які  потребують  додаткового  або тимчасового
захисту", - на всі види правових послуг, передбачені
частиною  другою  статті  13  цього  Закону,  до моменту прийняття
рішення про надання статусу біженця та у разі, якщо особа оскаржує
рішення щодо статусу біженця.
 
Закон України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту». Стаття 14. Особа, яку визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, має рівні з громадянами України права, зокрема, набезоплатну правову допомогу в установленому порядку.
 
Хто надає безоплатну правову допомогу?
Безоплатна первинна правова допомога(надання правової інформації, консультацій і розяснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру, окрім процесуальних документів) надається:
ØОрганами виконавчої влади;
ØОрганами місцевого самоврядування;
ØФізичними і юридичними особами приватного права;
ØСпеціалізованими установами.
Детальніше проконсультуватись, куди звертатися з того чи іншого питання, Ви можете:
- в громадській приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги Головного територіальног уцравління юстиції у Хмельницькій області, що знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Грушевського, 87, тел.: (0382) 65-42-95, 76-57-49;
- в Управлінні Державної міграційної служби України в Хмельницькій області, що знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Щербакова, 4, номер телефону «гарячої» лінії: (0382) 63-80-56.
Безоплатна вторинна правова допомога(захист, здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процессуального характеру) надається:
Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області: м. Хмельницький, вул. Свободи, 70, оф. 222, тел..(0382) 720-149, 720-169,  0-800-213103 (цілодобово);
Місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги: Кам’янець-Подільським, Шепетівським, Старокостянтинівським, Хмельницьким (з 1 липня 2015 року).
 
Примітка!В матеріалі використана інформація станом на 01 квітня 2015 року