Правила обміну товару: пам’ятка споживача


 

Якщо ви придбали якісний товар й з якихось причин передумали й вирішили повернути його в магазин, то це можна зробити протягом 14 днів

 

Покупець має право протягом 14 днів із моменту придбання непродовольчого товару належної якості обміняти його на аналогічний товар інших розмірів, форми, габариту, фасону, комплектації тощо.
При різниці в ціні покупець проводить необхідний перерахунок із продавцем. Якщо ж у продавця немає необхідного для обміну товару, покупець має право повернути придбаний товар у магазин та отримати свої гроші.
 
Памятайте! Вимога покупця про обмін або повернення підлягає задоволенню лише в тому разі, якщо товар не був у споживанні, збережено його товарний вид, споживчі властивості та за наявності товарного чеку.
 Відповідно до “Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами”, щоб повернути товар належної якості у магазин, вам необхідно буде написати письмову заяву. Але, не пізніше, ніж у 14-денний термін! Пам'ятайте, цю заяву потрібно подати у двох примірниках: один - повертають вам із відміткою продавця/виробника про дату прийняття заяви, з прізвищем, ініціалами та посадою працівника, який прийняв заяву; другий – залишається у продавця/виробника. Якщо ж продавець відмовляється прийняти звернення, тоді його необхідно відправити рекомендованим листом поштою. Повернути гроші чи обміняти товар на якісний вам повинні не пізніше, ніж у тижневий термін.
 
Якщо ж у магазині відмовляються виконати ваші вимоги, слід звертатися зі скаргами до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області, за адресою: вул. Грушевського, 87, другий поверх. Телефон громадської приймальні: (0382) 76-29-29.
 
Увага! Не всі товари підлягають обміну.
 Не підлягають обміну такі непродовольчі товари належної якості як:
- фотоплівки, фотопластинки, фотографічний папір;
- корсетні товари;
- парфюмерно-косметичні вироби;
- пір'яно-пухові вироби;
- дитячі іграшки м'які;
- дитячі іграшки гумові надувні;
- зубні щітки;
- мундштуки;
- апарати для гоління;
- помазки для гоління;
- розчіски, гребенці та щітки масажні;
- сурдини (для духових музичних інструментів);
- скрипічні підборіддя;
- рукавички;
- тканини;
- тюлегардинні і мереживні полотна;
- килимові вироби метражні;
- білизна натільна;
- білизна постільна;
- панчішно-шкарпеткові вироби;
- товари в аерозольній упаковці;
- друковані видання;
- лінійний та листковий металопрокат;
- трубна продукція;
- пиломатеріали, погонажні (плінтус, наличник), плитні матеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником);
- аудіо-,  відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із
записом;
- вироби з натурального та штучного волосся (перуки);
- товари для немовлят (пелюшки,  соски,  пляшечки для годування
тощо);
- інструменти для манікюру, педикюру (ножиці, пилочки тощо);
- ювелірні   вироби   з   дорогоцінних  металів,  дорогоцінного
каміння,   дорогоцінного   каміння   органогенного   утворення  та
напівдорогоцінного каміння.
Перелік вищевказаних непродовольчих товарів належної якості, які не підлягають обміну, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.1994 № 172. Крім того, відповідно до зазначеної постанови не підлягають обміну продовольчі товари, лікарські засоби, предмети сангігієни.
 
Примітка! Законодавство зазнає змін. Тому, перед застосуванням інформації, що міститься у цьому буклеті, її необхідно перевірити.
 
Консультації Ви можете одержати у:
- Громадській приймальні Інспекції з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області,що знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Грушевського, 87, тел.: (0382) 76-29-29;
-  Громадській приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги Головного управління юстиції, що знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Грушевського, 87, каб. 4,  тел.: (0382) 76-31-55.