Новини

ЄС не визнає паспорти рф,видані на окупованих українських територіях!

ЄС не визнає паспорти рф,видані на окупованих українських територіях!
На тимчасово окупованих територіях України рф масово, часто насильницкими методами, роздає паспорти місцевому населенню. Таким нахабним способом, порушуючи низку міжнародних правових норм, вони намагаються самоствердитися та показати нібито приналежність наших територій до псевдоадміністративних одиниць росії.
Європейський Союз дав однозназну оцінку цим незаконними діям з боку рф: він не визнає паспорти рф, видані громадянам України з тимчасово окупованих територій. Цей меседж пролунав з вуст Жозепа Борреля, голова Европейського Парламенту. Він підкреслив, що ЄС рішуче засуджує незаконні укази диктатора про видачу російських паспортів мешканцям Херсонської та Запорізької областей, а також дітям, що лишилися без батьківської опіки, недієздатним людям тощо.
Всі нормативні документи рф, включаючи видачу паспортів, є нікчемними згідно українського законодавства. Таким чином, маючи на руках російський паспорт, треба розуміти, що він не носить жодної юридичної сили ні в Україні, ні в країнах Європейського Союзу. Законодавством України не передбачена жодна відповідальність за його отримання. Так, статею 40 Кримінального кодексу України визначено, що не є кримінальним правопорушенням дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного або психічного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками.