Новини

Законодавчі зміни щодо правового статусу осіб, зниклих безвісти за особливих обставин!

Законодавчі зміни щодо правового статусу осіб, зниклих безвісти за особливих обставин!

Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання суспільних відносин, пов’язаних із набуттям статусу осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» від 14.04.2022 р. набув чинності 27.04.2022.

Ряд змін внесено до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти», зокрема, в новій редакції тепер його назва «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин». Закон визначає правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та забезпечує правове регулювання суспільних відносин, пов’язаних із набуттям правового статусу осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, з обліком, розшуком та соціальним захистом таких осіб і членів їхніх сімей.

Відповідно до Прикінцевих та Перехідних положень вказаного Закону внесено зміни до ст. 44 Цивільного кодексу України «Опіка над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, а також особи, зниклої безвісти за особливих обставин».

Звертаємо увагу, що 21 травня 2022 р. набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про внесення змін до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» від 19 травня 2022 р. № 2017/5 (офіційне опублікування в Офіційному віснику України, 2022, № 39 від 20.05.2022), яким унормовано опис майна фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою або зникла безвісти за особливих обставин, та встановлення над ним опіки.

Зокрема, розділ II Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України доповнено новою главою: «Глава 9-1. Опис майна фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою або зникла безвісти за особливих обставин, та встановлення над ним опіки».

З повним текстом наказу Міністерства юстиції України можна ознайомитися за посиланням:

https://ips.ligazakon.net/document/view/Re37877?an=1