Новини

Щодо порядку подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно!

Щодо порядку подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно!
Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 р. № 505 (набрала чинності 26 травня 2022 р.) внесено зміни до постанов від 20 березня 2022 р. № 326 “Про затвердження Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації” і від 26 березня 2022 р. № 380 “Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.
Звернемо увагу на деякі зміни, що стосуються порядку подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.
Розширено перелік осіб, об’єкти нерухомого майна яких знищено або пошкоджено внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації:
??фізичні особи, які є: власниками відповідного нерухомого майна або замовниками будівництва щодо об’єктів будівництва;членами житлово-будівельних (житлових) кооперативів, які викупили квартиру, інше житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього; особами, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об’єктів, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт (зокрема прийнятих в експлуатацію об’єктів, щодо яких не оформлено право власності); спадкоємцями вказаних вище осіб;
??юридичні особи, які є: власниками (балансоутримувачами) відповідного нерухомого майна або замовниками будівництва щодо об’єктів будівництва, або за якими таке майно (об’єкти будівництва) закріплено на праві господарського відання чи праві оперативного управління; особами, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об’єктів, щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт (зокрема прийнятих в експлуатацію об’єктів, щодо яких не оформлено право власності); об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, управителями багатоквартирних будинків, житлово-будівельними (житловими) кооперативами, які здійснюють утримання відповідних будинків; спадкоємцями наведених вище фізичних осіб; правонаступниками наведених вище юридичних осіб.
??Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації ведеться державною мовою та містить інформацію про:
??пошкоджене та знищене нерухоме майно;
??осіб, нерухоме майно яких пошкоджено або знищено;
??шкоду та збитки, завдані внаслідок пошкодження такого майна.
Відомості, що мають міститися в інформаційному повідомленні передбачені п.6 Порядку № 380.
Інформаційне повідомлення може бути подане до Реєстру пошкодженого та знищеного майна самостійно особою, а також через адміністратора центру надання адміністративних послуг або нотаріуса.
Відповідно до підпункту 13 пункту 24 Порядку № 380 нотаріусів визначено користувачами Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Користувачі є публічними реєстраторами Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
?????Нагадаємо, що нотаріус у день звернення особи з метою подання інформаційного повідомлення:
?встановлює особу та повноваження її представника (у разі подання інформаційного повідомлення представником);
?заповнює інформаційне повідомлення, яке формується засобами Порталу Дія;
?роздруковує зареєстроване інформаційне повідомлення (за бажанням особи).
Особа є відповідальною за достовірність наданих в інформаційному повідомленні даних. Сформоване інформаційне повідомлення вважається отриманим у день його подання і підлягає реєстрації та зберіганню на Порталі Дія.
????За підключення та доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, внесення відомостей до такого Реєстру і користування ними плата не стягується.
Інформація, внесена до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, є відкритою і загальнодоступною, крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків, паспортних даних, місця проживання фізичної особи, інших персональних даних.
??Звертаємо увагу, що відповідно до постанови КМУ № 505, Міністерство інфраструктури протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою (26.05.2022) має забезпечити створення та впровадження в експлуатацію Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, та оприлюднити інформацію про початок використання такого Реєстру.