Новини

У разі заведення спадкової справи, чи можна звернутись до нотаріуса з проханням передати справу до іншого нотаріуса?

У разі заведення спадкової справи, чи можна звернутись до нотаріуса з проханням передати справу до іншого нотаріуса?
??Законом України «Про нотаріат» та Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України передбачено, що свідоцтво про право на спадщину видається на підставі заяви спадкоємців, які прийняли спадщину, після закінчення шести місяців з дня відкриття спадщини, а у випадках, передбачених частиною другою статті 1270, статтею 1276 Цивільного кодексу України, - не раніше зазначених у цих статтях строків.
?????Одночасно Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, законодавець передбачив, що у разі припинення, зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, тимчасового блокування або анулювання доступу нотаріуса до Державного реєстру прав за заявою всіх спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкова справа ??може бути передана до іншого(ї) приватного нотаріуса (державної нотаріальної контори) в межах одного нотаріального округу після закінчення встановленого законодавством строку для прийняття спадщини. Приватний нотаріус (державна нотаріальна контора), якому (якій) передається спадкова справа, зобов'язаний(а) прийняти її у провадження.
Тобто, враховуючи вищезазначену норму, можна зробити висновок, що спадкова ??може бути передана до іншого нотаріуса лише за умови припинення, зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, тимчасового блокування або анулювання доступу нотаріуса до Державного реєстру прав.
????Також слід зазначити, що в умовах воєнного стану постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2022 року № 209, внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» та встановлено, що на час дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини зупиняється??Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.