Новини Юстиції Хмельниччини


КзРЗГ 7 Серпня 2019 р.

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!

      До управління юстиції звернулась громадянка О. з наступним питанням: 
«Батько залишив заповіт на нас із сестрою. Але після його смерті залишилась його друга дружина, що прожила з ним більше 18 років. Ми б хотіли, щоб ця жінка також отримала якесь майно після батька, оскільки в нас із нею нормальні відносини, вона за батьком доглядала. 
Як це питання можна вирішити, коли ми будемо із сестрою оформляти спадщину?» (інформація станом на 07.08.2019 р.)
 
    Відповідь. Цивільним кодексом передбачена можливість спадкоємців першої черги отримати гарантовану частку у спадщині незалежно від змісту заповіту.
 
Так, згідно ст. 1241 малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом. 
 
Таким чином, якщо дружина Вашого батька є непрацездатною особою, то вона згідно ст. 1241 ЦК України вона має право на обов`язкову частку в розмірі 1/6 від спадкового майна чоловіка.
 
Якщо ж ви із сестрою бажаєте збільшити частку дружини батька у спадковому майні, то можете відмовитись від спадкування по заповіту, а оформити спадщину за законом – в такому випадку всі троє спадкоємців першої черги будуть мати по 1/3 частці. 

 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

© Всі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Головному територіальному управлінню юстиції у Хмельницькій області