Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) звернувся громадянин В. щодо правомірності дій нотаріуса при посвідченні довіреності на отримання грошових вкладів. Він зазначає, що нотаріус виклав текст довіреності не на бланку, а на білому аркуші паперу. У громадянина В. виникли сумніви у дійсності даної довіреності. (інформація станом на 06.04.2022 р.)
 
Відповідь. Змінами, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» від 28 лютого 2022 р. № 164 , затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 209, передбачено, що в умовах воєнного стану посвідчення довіреностей та заповітів, засвідчення справжності підпису на документах здійснюється без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу з нанесеними на них за допомогою комп’ютерної техніки реквізитами нотаріуса: зображення Державного Герба України, прізвище, власне ім‘я, по батькові (за наявності), найменування державної нотаріальної контори (для державного нотаріуса), номер свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, адреса робочого місця, номер телефону, адреса електронної пошти.
 
Це означає, що з 07 березня 2022 року нотаріальне посвідчення довіреностей  здійснюється без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу з реквізитами нотаріуса.