Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернувся громадянин В. з питанням щодо процедури видачі виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань  у паперовій формі для проставлення апостиля? (інформація станом на 16.02.2022 р.)
 
Відповідь. Нормативно-правове регулювання:
Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»;
Наказ Міністерства юстиції України від 10.06.2016 № 1657/5 «Про затвердження Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10.06.2016 за № 839/28969;
 
Наказ Міністерства юстиції від 18.12.2003  №161/5 «Про розмір та порядок оплати послуг з проставляння апостиля», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19.12.2003 за № 1197/8518. 
 
Перелік документів, що подаються заявником для видачі виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань  у паперовій формі для проставлення апостиля:
 
1) Запит про надання виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (Додаток 1 до Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (пункт 1 розділу II), затвердженого наказом Міністерства юстиції України 10.06.2016 № 1657/5).  
 
2) Документ, що підтверджує внесення плати за надання виписки. 
Відповідно до ст.36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» за надання виписки для проставлення апостилю в паперовій формі справляється плата в розмірі 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2022 році - 120 грн.). 
 
3) Документ про оплату послуги з проставлення апостиля
При поданні запиту на отримання виписки з Єдиного державного реєстру заявник одночасно подає документ про оплату послуги з проставлення апостиля. 
 
Якщо заявник звільнений від сплати послуг з проставлення апостиля, він пред’являє уповноваженій особі суб’єкта державної реєстрації документ, що підтверджує право на звільнення від сплати, з якого відповідною особою виготовляється копія та долучається до поданого запиту.
 
Наказом Міністерства юстиції України від 18 грудня 2003 року № 161/5 встановлено плату за надання послуги з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України:
 
для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (у 2022 році - 51 грн.)
 
для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у 2022 році - 85 грн.).
Виписка надається за запитом заявника шляхом звернення до уповноваженого суб’єкта державної реєстрації (відділи державної реєстрації друкованих ЗМІ та громадських формувань міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції в областях).