Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
До відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Житомирській області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернулась громадянка з питанням щодо отримання громадською організацією всеукраїнського статусу. (інформація станом на 16.06.2021р.).
 
Відповідь. Зареєстроване громадське об'єднання, може мати всеукраїнський статус.
 
Отримання всеукраїнського статусу для громадського об'єднання обов’язково передбачає формування та реєстрацію відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць зазначених у ч. 2 ст. 133 Конституції України. Підтвердження всеукраїнського статусу громадського об'єднання та відмова від такого статусу є добровільними.
 
Відомості про всеукраїнський статус громадського об’єднання перевіряються щороку уповноваженим органом з питань реєстрації відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
 
Для підтвердження або відмови від всеукраїнського статусу громадського об'єднання подається:
- заява щодо державної реєстрації всеукраїнського статусу громадського об’єднання (Форма 9, затверджена наказом Мін’юсту № 3268/5 від 18.11.2016 р. у редакції Наказу МЮУ від 19.05.2020 № 1716/5).
 
У разі подання документів, крім випадків, коли  відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально посвідчена копія) документу, що засвідчує його повноваження. 
 
У разі подання заяви  про державну реєстрацію поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена.
 
У разі прийняття рішення про підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання уповноважений орган з питань реєстрації в межах строку, вносить відомості про це до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
 
Якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє документ, що посвідчує особу.
 
Суб’єкт державної реєстрації у разі виявлення наявності у громадського об’єднання, що підтвердило свій всеукраїнський статус, меншої кількості відокремлених підрозділів, ніж у більшості адміністративно-територіальних одиниць, надає (надсилає рекомендованим листом з повідомленням про вручення) громадському об’єднанню письмове повідомлення про наявність підстав для втрати громадським об’єднанням всеукраїнського статусу і вносить до Єдиного державного реєстру запис про направлення такого повідомлення. 
 
У разі якщо через 60 днів після отримання письмового повідомлення про наявність підстав для втрати громадським об’єднанням всеукраїнського статусу кількість відокремлених підрозділів громадського об’єднання, за даними Єдиного державного реєстру, не відповідатиме вимогам Закону України "Про громадські об’єднання", суб’єкт державної реєстрації приймає рішення про втрату громадським об’єднанням всеукраїнського статусу та вносить до Єдиного державного реєстру відповідний запис.
 
Копія зазначеного рішення надається (надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення) громадському об’єднанню не пізніше наступного дня після його прийняття.