Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
   До відділу ДРАЦС у Вінницькій області Управління державної реєстрації Центрально-Західного міжрегіонального управління юстиції (м. Хмельницький) звернулась громадянка П. по питанню державної реєстрації  шлюбу в Україні  з іноземцем (громадянином Німеччини) (інформація станом на 13.05.2020 р.)
 
   Відповідь. Це питання регулюється положеннями статті 14 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та глави 2 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5. 
 
Для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява про державну реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором. При поданні заяви про державну реєстрацію шлюбу жінка та чоловік пред’являють на посвідчення своєї особи паспорт або паспортний документ.
 
Іноземці та особи без громадянства для державної реєстрації шлюбу в Україні повинні пред’явити паспортний документ або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника, та посвідку на постійне та тимчасове  проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України.
 
Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред’явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним.
 
Документи про підтвердження припинення попереднього шлюбу, які передбачені законодавством іноземної держави та видані компетентним органом, повинні бути відповідним чином легалізовані, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
 
Якщо документи складені іноземною мовою, до них обов’язково додається переклад тексту на українську мову, вірність якого засвідчується дипломатичним представництвом або консульською установою України, посольством держави, громадянином якої є іноземець, Міністерством закордонних справ, іншим відповідним органом цієї держави або нотаріусом.
 
У разі пред’явлення посвідки на постійне чи тимчасове проживання орган ДРАЦС здійснює її перевірку за допомогою сервісу Державної міграційної служби України згідно з відомостями про недійсні документи.
 
Іноземець або особа без громадянства під час подання заяви про державну реєстрацію шлюбу попереджається про необхідність у випадках, передбачених законодавством,  підтвердження  територіальним органом Державної міграційної служби України законності його перебування на території України на день державної реєстрації шлюбу, про що робиться відповідний запис у заяві про державну реєстрацію шлюбу, який скріплюється його підписом.
 
Орган ДРАЦС, що прийняв заяву про державну реєстрацію шлюбу за погодженням з нареченими призначає день і час державної реєстрації шлюбу з додержанням вимог, передбачених статтею 32 Сімейного кодексу України.