Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
До відділу з питань нотаріату у Житомирській області Управління нотаріату Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернулась громадянка з приводу правильності оформлення та реєстрації довіреності від особи, що перебуває в місцях позбавлення волі (інформація станом на 31.05.2021)
 
Відповідь. Довіреність особи, яка тримається в установі виконання покарань чи слідчому ізоляторі, може бути посвідчена начальником установи виконання покарань чи слідчого ізолятора. Відповідно до частини другої статті 40 Закону України «Про нотаріат»  довіреності осіб, які тримаються в установах виконання покарань чи слідчих ізоляторах, посвідчені начальниками таких установ чи слідчих ізоляторів прирівнюються до нотаріально посвідчених довіреностей. 
 
Порядок посвідчення довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 15 червня 1994 р. № 419 «Про порядок посвідчення заповітів і довіреностей, що прирівнюються до нотаріально посвідчених».
 
Відповідно до Положення про Єдиний реєстр довіреностей, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28.12.2006  № 111/5 довіреності (у тому числі їх дублікати), посвідчені в нотаріальному порядку, та довіреності, прирівнювані до нотаріально посвідчених, а також відомості про припинення їх дії, підлягають обов'язковій реєстрації у Єдиному реєстрі довіреностей (далі – Єдиний реєстр).
 
Реєстрація довіреностей (їх дублікатів), посвідчених посадовими, службовими особами, перерахованими в  частині другій статті 40 Закону України "Про нотаріат", а також відомості про припинення їх дії, здійснюється в Єдиному реєстрі за заявою довірителя про реєстрацію таких довіреностей.
 
Заява про реєстрацію зазначених довіреностей надається довірителем реєстраторам Єдиного реєстру, якими відповідно до Положення про Єдиний реєстр довіреностей є: державні нотаріальні контори, державні нотаріальні архіви, приватні нотаріуси, що мають доступ до Єдиного реєстру через інформаційну мережу Міністерства юстиції України, які вносять записи до Єдиного реєстру про посвідчені довіреності (у тому числі їх дублікати), про припинення дії довіреностей, перевіряють дійсність довіреностей (їх дублікатів) за даними Єдиного реєстру та видають витяги з Єдиного реєстру.
 
У разі неможливості подачі заяви на реєстрацію довіреності безпосередньо довірителем підпис довірителя на такій заяві повинен бути засвідчений підписом та печаткою особи, яка посвідчила довіреність.
 
Отже, для здійснення реєстрації довіреності, посвідченої начальником установи виконання покарань необхідно звернутись до будь-якої державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса із відповідною заявою.