Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
   До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції   (м. Хмельницький) звернувся громадянин з питанням щодо порядку надання документів, що містяться в реєстраційній справі громадського формування у паперовій формі (інформація станом на 16.12.2020 р.)
 
  Відповідь. Порядком надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 10.06.2016 № 1657/5 (далі – Порядок), встановлено, що у разі якщо відповідно до Закону України державна реєстрація проводиться Міністерством юстиції України та його територіальними органами, документи, що містяться в реєстраційній справі у паперовій формі, надаються за запитом заявника шляхом звернення до Міністерства юстиції України або його територіальних органів, що відповідно до закону уповноважені зберігати реєстраційні справи у паперовій формі.
 
Частиною 3 статті 29 Закону передбачено, що реєстраційна справа в паперовій формі щодо громадського формування, професійних спілок, їх організацій, об’єднань профспілок зберігається у Міністерстві юстиції України, територіальних органах Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
 
Для отримання копій документів необхідно подати:
1) запит про надання документів, що містяться в реєстраційній справі відповідної юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи,  фізичної особи – підприємця (додаток 3 Порядку);
2) документ, що підтверджує внесення плати за надання документів у паперовій формі. 
 
За надання документа в паперовій формі, що міститься в реєстраційній справі стягується плата в розмірі 0,07 від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи. Кількість документів, щодо яких подається запит, не обмежується. Плата справляється за кожен отриманий документ.
 
Під час прийняття запиту заявник пред’являє:
- документ, що посвідчує особу, передбачений Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»;
- документ, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи.
 
За результатом розгляду запиту щодо надання документів, що містяться в реєстраційній справі, державний реєстратор виготовляє копії таких документів для надання їх заявнику, з проставлянням підпису та печатки державного реєстратора на кожній сторінці.
 
Документи, що містяться в реєстраційній справі, у паперовій формі, надаються протягом 24 годин після надходження запиту, крім вихідних та святкових днів.