Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
   До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернулась громадянка С. з приводу скорочення місячного терміну при державній реєстрації розірвання шлюбу (інформація станом на 09.09.2020 р.) 
 
   Відповідь. Статтею 9 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»     (далі - Закон), визначено, що державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.
 
Згідно статті 15 вищезазначеного Закону, державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану у встановлених законом випадках.
 
Державна реєстрація розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя або одного з них за їх заявою.
 
Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться після закінчення одного місяця від дня подання відповідної заяви, якщо вона не була відкликана.
 
З огляду на вищезазначене правові підстави для скорочення місячного терміну державної реєстрації розірвання шлюбу відсутні. 
 
Одночасно роз’яснюємо, що відповідно до статті 17 Закону України «Про звернення громадян», заявник має право оскаржити прийняте рішення до органу або посадової особи вищого рівня або суду у встановлений Законом строк.