Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
    До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернулась громадянка з питанням яким чином можливо скасувати видану довіреність (інформація станом на 02.09.2020 року)
 
   Відповідь. Роз’яснюємо, що довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. 
Інколи дійсно постає питання, про те, що довіритель має бажання скасувати довіреність яку він видав представнику.
Відповідно до статті 249 Цивільного кодексу України, особа, яка видала довіреність, може у будь-який час скасувати довіреність або передоручення. Відмова від цього права є нікчемною. 
Щоб реалізувати своє право на скасування нотаріально посвідченої довіреності, фізичній особі необхідно особисто звернутись до нотаріуса для підписання заяви про скасування довіреності, або надіслати поштою належним чином оформлену заяву, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою. 
В подальшому особа, яка скасувала довіреність повинна негайно повідомити про це представника, а також відомих їй третіх осіб, для представництва перед якими вона була видана, що передбачено частиною 2 статті 249 Цивільного кодексу України.
Нотаріус, завідувач державного нотаріального архіву при одержанні заяви про скасування довіреності або передоручення робить про це відмітку на примірнику довіреності, що зберігається у справах нотаріуса, у державному нотаріальному архіві, і відмітку в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій; якщо особа, яка видала довіреність, подасть примірник довіреності, що є у неї, напис про скасування довіреності або передоручення робиться і на цьому примірнику, після чого він разом із заявою додається до примірника, що зберігається у справах нотаріуса, в державному нотаріальному архіві. Також обов’язково нотаріус реєструє припинення дії довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей.
Крім цього роз’яснюємо, що пунктом 6.4 глави 4 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України передбачено: повідомлення особи, яка видала довіреність, представника, а також відомих їй третіх осіб, для представництва перед якими була видана довіреність, про скасування довіреності може бути оформлено нотаріусом шляхом передавання відповідної заяви.