Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
   До управління юстиції на гарячу телефонну лінію звернувся мешканець Хмельницького району з наступним питанням: «Кілька місяців збирав документи для продажу квартири, що отримав у спадок після батьків. І от на минулому тижні, коли звернулись з потенційним покупцем до нотаріуса, щоб нарешті оформити договір, з`ясувалось, що виконавча служба внесла мене до Реєстру боржників через певні борги перед колишньою дружиною і через це нотаріус відмовила мені у оформленні договору купівлі-продажу. Чи законно діяв нотаріус?» (інформація станом на 01.07.2020 р.)       
 
   Відповідь. Дійсно, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» були внесені зміни зокрема до ст. 49 Закону України «Про нотаріат» в частині розширення підстав для відмови нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії. 
 
А саме, на сьогоднішній день нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії особі, яка звернулася з проханням про відчуження належного їй майна, і ця особа внесена до Єдиного реєстру боржників, зокрема за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці. 
 
Тому в даному випадку дії нотаріуса стосовно відчужувача нерухомого майна є законними.
 
До Реєстру в режимі реального часу вноситься інформація про невиконані майнові зобов'язання. Відомості про боржників, включені до Єдиного реєстру боржників, є відкритими та розміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України. Тобто, будь-хто в будь-який час може перевірити наявність чи відсутність особи в даному реєстрі.