Інформація для громадян

Запитуєте - відповідаємо!

Запитуєте - відповідаємо!
До Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) звернулась громадянка з наступним питанням: «Хочу продати хату та землю в селі, для цього дала довіреність на продаж своїй сестрі. В травні сестра ходила до нотаріуса і дізналась, що зараз продаж по довіреності заборонено. Чи правда це і як можна продати майно?» (інформація станом на 06.07.2022 р.)
 
Відповідь. Дійсно, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» в травні діяла повна заборона на нотаріальне посвідчення договорів щодо відчуження нерухомості, які укладені від імені фізичної особи-відчужувача  на підставі довіреності.  
 
На сьогоднішній день, після внесення змін постановою КМУ від 24.06.2022 № 719 громадяни (навіть ті, які перебувають за кордоном) зможуть продати/подарувати власні квадратні метри, видавши довіреність на ім’я свого представника, який перебуває в Україні.
 
При цьому є важлива умова: якщо з дня видачі такої довіреності сплинуло більше одного місяця (більше двох, — якщо її посвідчено за кордоном), нотаріусу потрібно буде додатково надати заяву довірителя про підтвердження дії довіреності,  засвідчену українським нотаріусом не раніше ніж за 7 календарних днів, а консульською установою (дипломатичним представництвом) України або відповідно до законодавства іноземної держави — не раніше ніж за 1 місяць до дня укладення (підписання) відповідного договору/акта.